Czy można być całe życie na diecie?

Czym właściwie jest DIETA? Czy można być całe życie na diecie? Można, bo tak naprawdę dieta to nic innego jak styl życia oraz typowy dla danej osoby sposób odżywiania.

Życie na diecie, czyli…

Dieta to nie są ograniczenia stosowane przez określony czas. Dieta to stały sposób odżywiania, jakościowy i ilościowy dobór pokarmów.
To znaczy, że życie na diecie to nie jest cykl czasowy, dany moment. Zawsze jesteśmy na diecie.
Cechy dobrej diety:
• zbilansowana
• zróżnicowana
• zdrowa
Czytaj również: Jesteś tym, co jesz. Pusty slogan…?

Różne rodzaje diet

Dieta może mieć różny charakter: leczniczy, odchudzający lub alternatywny – czyli eliminujący określone grupy produktów. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością. Nie są jednak dobrym wyborem, bo często są restrykcyjne i niedoborowe. Mogą być powodem gorszego samopoczucia, a także obniżonej odporności, o którą trzeba dbać szczególnie.
Nawet jeśli chcemy schudnąć, zredukować masę ciała, to zdrowie musi być na pierwszym miejscu. Nie od dziś wiadomo, że aby schudnąć trzeba jeść.
Odchudzanie polegające na zbyt dużym ograniczeniu kalorycznym i eliminacjach produktowych, spowoduje oczywiście ubytek masy ciała, jednak nie będzie to długotrwałe. Dodatkowo negatywnie odbije się na stanie zdrowia i kondycji organizmu.

Życie na diecie dostosowanej do potrzeb

Każdy organizm jest inny, potrzebuje innej diety z uwagi na aktualny stan zdrowia, predyspozycje do chorób, a także cel do osiągnięcia.
Dieta to bardzo ważny element profilaktyki, jak i leczenia poszczególnych chorób. Dlatego należy zwracać uwagę na to, co jemy. Pożywienie programuje nasz organizm na walkę z infekcjami czy chroni przed wystąpieniem chorób przewlekłych i cywilizacyjnych.

Czy można być całe życie na diecie?

Na diecie jest się zawsze, ale warto być całe życie na diecie dobrej i zbilansowanej. Każdego dnia stajemy przed wyborami: kanapka ze sklepu czy samodzielnie przygotowana ze sprawdzonych składników? Lunch na szybko na mieście czy zdrowe jedzenie przygotowane w domu? Nie każdy ma na to czas, nie każdy lubi i umie gotować. To prawda…
Ale jest inne rozwiązanie na zdrowe odżywianie. Wybrać catering dietetyczny i codziennie cieszyć się zdrowymi i zbilansowanymi posiłkami. Jest to inwestycja w zdrowie, kondycję, dobry wygląd.
Nasi Klienci, którzy skorzystali z naszych diet jak na przykład: Post dr Dąbrowskiej – dieta pudełkowa, czy Dieta LOW IG – dieta pudełkowa, mają sukcesy zdrowotne. Dieta skutecznie wspierała ich w leczeniu anemii, obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi, opanowaniu choroby Hashimoto.
Korzystanie z cateringu przygotowywanego przez doświadczonych dietetyków i kucharzy uczy także zdrowo jeść i czerpać przyjemność ze zdrowej diety.
Dieta to styl życia. Codzienne wybory posiłków mają swoje odzwierciedlenie w zdrowiu, kondycji, a także wyglądzie.
Jeśli nie wiesz jaką dietę wybrać, czego unikać, a co jest dla Ciebie odpowiednie, skonsultuj się z naszym dietetykiem
Przeprowadzimy wywiad, przeanalizujemy Twoje wyniki badań, poznamy preferencje żywieniowe. To pozwoli dobrać odpowiednią dietę i pozwoli ze smakiem osiągać cele.

Aleksandra Turska, dietetyk kliniczny

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety