Jak żyć po diecie odchudzającej?

Co zrobić, by nie dopuscić do efektu jo-jo?

Musimy przejść w fazę STABILIZACJI masy ciała. Powinna ona trwać taki sam okres czasu, co samo odchudzanie. Np. jeśli schudłeś 10 kg w ciągu 20 tygodni, to Twój okres stabilizacji również powinien trwać 20 tygodni (nigdy nie mniej). W tym czasie, stopniowo zwiększamy kaloryczność posiłków o ok. 100 kcal na miesiąc. Oczywiście liczba o jaką powinniśmy zwiększać kaloryczność jest zależna od czasu trwania diety odchudzającej oraz od straconych kilogramów. Okres stabilizacji jest ogromnie ważny w uniknięciu efektu jo-jo.

Szkoda byłoby zaprzepaścić sukces, jakim jest pozbycie się nadwagi. Żeby utrzymać szczupłą sylwetkę przez całe życie należy przestrzegać kilku złotych zasad zdrowego stylu życia:

1. Regularnie spożywaj posiłki – pomoże to przyspieszyć Twój metabolizm. Jeśli robimy długie przerwy między posiłkami to organizm magazynuje tkankę tłuszczową zamiast spalać ją na bierząco. Dlatego spożywaj 5 posiłków dziennie w równych ok. 3 – godzinnych odstępach.

2. Pij wodę – minimum 1,5 – 2 litrów dziennie. Każda komórka w naszym organizmie jest zbudowana z wody, więc picie jej wpłynie pozytywnie na funkjonowanie całego organizmu.

3. Ruszaj się – codzienna aktywność fizyczna wspomaga przemainę materii a także pomaga utrzymać formę.

4. Nie objadaj się – staraj się odejść od stołu lekko głodny. Po chwili poczujesz się syty. Zapobiegnie to przejadaniu się a także takim objawom ze strony układu pokarmowego jak wzdęcia czy zgaga.

5. Jedz 5 porcji warzyw i owoców dziennie – dzięki temu dostarczysz organizmowi odpowiednią ilośc błonnika pokarmowego, witamin i składników mineralnych.

6. Wybieraj zdrowe produkty – unikaj gotowych i prztworzonych dań, fast foodów, sosów, tłustych przekąsek i tego rodzaju żywności. Swoje menu komponuj ze zdrowych produktów: pełnoziarnistych węglowodanów, chudego nabiału, dobrych tłuszczy oraz warzyw i owoców.

Pamiętajmy, że nie ma „diety – cud”! Aby osiągnąć sukces w walce ze zbędnymi kilogramami potrzeba czasu i konsekwencji. Masz przed sobą nową zdrową drogę życia☺

Z naszego cateringu dietetycznego dla osób, które pragną utrzymać szczupłą sylwetkę proponujemy dietę 1500 kcal i 2000 kcal, która jest bilasowana i zawiera wszsytkie potrzebne nam do zdrowego życia składniki.

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety