Wiosenny detoks, czyli jak efektywnie oczyścić organizm

Wiosna zachęca do aktywności, do przebywania na świeżym powietrzu. Sięgamy po zdrowe, lżejsze jedzenie, niż to w zimowym menu. Myślimy, jak efektywnie oczyścić organizm, przeprowadzić wiosenny detoks, złapać więcej energii. A może dieta wspomoże wiosenną odnowę?

Wiosna – czas na nowo zadbać o zdrowie, poprawić samopoczucie. Wiosenny detoks przyczyni się do lepszego trawienia, poprawy energii i ogólnej kondycji.

Dlaczego warto oczyścić organizm właśnie wiosną?

Po zimie, kiedy często spożywamy cięższe potrawy, a nasza aktywność fizyczna jest ograniczona, organizm może być obciążony toksynami i zbędnymi produktami przemiany materii. Wiosenny detoks pomaga przywrócić równowagę, wzmacnia układ odpornościowy.

Jak efektywnie oczyścić organizm?

Najlepsze rezultaty daje połączenie kilku elementów. Mamy na myśli zdrową dietę, picie dużej ilości płynów, aktywność fizyczną, suplementację oraz dbanie o relaks, oczyszczenie umysłu.

Zdrowa dieta, czyli?

Jedzmy jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, zwłaszcza tych sezonowych. Przy okazji wiosennego detoksu często słyszy się o doskonałym działaniu soków. Owszem, są świetne, jednak nie każdy wytrwa na samych sokach. Dlatego Przełom w Odżywianiu proponuje dietę Detox Mix  – to kompozycja diety półpłynnej. Każdego dnia w menu tej diety są trzy pyszne, odżywcze soki (każdy 500 ml) oraz sałatka w formie bowla.
Jeśli jednak podejmujesz wyzwanie kilkudniowej diety sokowej – to mamy smaczne, świeże i doskonale zbilansowane soki warzywno-owocowe. Szczegóły znajdziesz tu

Pamiętaj, by zawsze pić dużo wody, dzięki czemu nawodnisz organizm i wspomożesz proces detoksykacji.

Aktywność fizyczna

Regularny ruch, ćwiczenia przyspieszają metabolizm, a tym samym pomagają w usuwaniu toksyn. Dlatego poza dietą warto wprowadzić do swojego harmonogramu zajęcia ruchowe.

Wiosenny detoks umysłu

Wiosna to także czas na oczyszczenie umysłu i redukcję stresu. Wykorzystajmy możliwość chodzenia na relaksujące spacery, wypróbujmy medytacje na świeżym powietrzu. Sam kontakt w naturą, wiosenne promienie słońca są już odprężające dla naszego umysłu.
Wprowadzenie zdrowych nawyków i unikanie szkodliwych substancji to klucz do dobrego samopoczucia. Dzięki efektywnemu oczyszczeniu organizmu szybciej odzyskasz pełną energię.

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety