Dieta SIRT w cateringu - jakie są korzyści ze stosowania tej diety?

Skąd nazwa dieta SIRT? Jest to bowiem dieta bogata w sirtuiny, jest w niej wiele produktów spożywczych bogatych w sirtuiny. Sirtuiny są rodzajem enzymów, które wpływają na wiele procesów biologicznych w organizmach, w tym na metabolizm, stres oksydacyjny i stany zapalne. Nic więc dziwnego, że dieta SIRT pojawia się często w menu cateringu.

Dieta SIRT w cateringu zyskała popularność głównie dzięki korzyściom zdrowotnym, jakie może przynieść. Oto niektóre z nich.

Regulacja metabolizmu

Sirtuiny są zaangażowane w regulację metabolizmu komórkowego, co może wpływać na utratę wagi i zdolność organizmu do efektywnego spalania tłuszczu.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Dieta SIRT oferowana przez nasz catering, może pomóc w zmniejszeniu stanów zapalnych w organizmie. Pomaga to w walce z wieloma chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby serca, cukrzyca typu 2 i niektóre nowotwory.

Dieta SIRT dla zdrowego serca

Niektóre składniki diety SIRT, jak oliwa z oliwek i orzechy, mogą być korzystne dla serca, dzięki temu, że obniżają poziom cholesterolu, regulują ciśnienie krwi i zapobiegają miażdżycy.

Spowalnianie procesu starzenia

Sirtuiny są związane z mechanizmami długowieczności, co sugeruje, że dieta SIRT może wpływać pozytywnie na spowolnienie proces starzenia się organizmu. Wypróbuj dietę SIRT w cateringu Przełom w odżywianiu:

Redukcja negatywnych skutków stresu

Sirtuiny mają zdolność do redukcji stresu oksydacyjnego, co może pomóc w ochronie komórek przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wolnych rodników.

Dieta SIRTDieta SIRT reguluje poziom cukru we krwi

Dieta SIRT wybrana w cateringu może przyczynić się do poprawy wrażliwości na insulinę, co jest istotne dla regulacji poziomu cukru we krwi i prewencji cukrzycy typu 2. To istotna korzyść z diety SIRT dla osób z insulinoopornością. 

Jak wygląda menu diety SIRT?

  • Dieta SIRT zamawiana w naszym cateringu, składa się z dwóch etapów.
  • Etap I trwa od 3 do 7 dni. W dziennym menu diety SIRT w naszych cateringu znajdują się: trzy zielone soki sirtuinowe, czyli „bomba polifenoli”, jedna sycąca duża sałatka, bogata w wysokiej jakości białko (ser kozi/warzywa strączkowe/jajka), warzywa, zdrowe tłuszcze i składniki będące aktywatorami sirtuin.
  • Etap II pozwala na dalszą redukcję masy ciała i pogłębienie efektów. Trwa od 7 do 21 dni. W dziennym menu diety pudełkowej SIRT są: jeden zielony sok sirtuinowy „bomba polifenoli”, jeden koktajl sirtuinowy, jeden sycący duży posiłek w formie bowl – sałatka lub danie bogate w wysokiej jakości białko (ryby, krewetki, tofu, kurczak/ser kozi/warzywa strączkowe/jajka), warzywa, zdrowe tłuszcze i składniki będące aktywatorami sirtuin, jeden posiłek w formie śniadaniowego bowla lub zupy krem.

Podsumowanie

Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy konkretna dieta kupiona np. w cateringu. Także regularna aktywność fizyczna i inne zdrowe nawyki odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej. Zawsze przed rozpoczęciem nowej diety zaleca się skonsultowanie się z lekarzem czy dietetykiem , zwłaszcza jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne.

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety