10 kroków do sukcesu

  1. Nastaw się pozytywnie! Pamiętaj, że robisz coś dla siebie.
  2. Wyznacz sobie konkretny cel możliwy do zrealizowania.  Zaplanuj np. że schudniesz 1 kg na tydzień. Większa ilośc straconych kilogramów w ciągu tygodnia jest niebezpieczna dla zdrowia.
  3. Poinformuj rodzinę i znajomych o rozpoczęciu diety. Będą Twoim motywatorem i z pewnością wesprą Cię w Twoim postanowieniu.
  4. Zrób porządki w szafkach kuchennych i idź na zakupy. Pozbądź się niezdrowych, wysokoprztworzonych produktów, które zawierają dużą ilośc cukru i tłuszczu – w razie „kryzysu” najprawdopodobniej rzuciłbyś się na nie. Zamiast tego wybierz się na zakupy i zaopatrz w zdrowe przekąski takie jak: owoce, warzywa, pestki i nasiona, płatki owsiane, jogurt naturalny.
  5. Ruszaj się codziennie. Aktywnośc fizyczna sprzyja zgrabnej sylwetce i zdrowiu. Nie dośc że spalisz kalorie, to poprawisz sobie humor. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endrofiny – hormony szczęścia.
  6. 6. Waż się raz w tygodniu. Nigdy częściej! Codzienne wchodzenie na wagę wpływa niekorzystnie na nasze nastawienie. Wystarczy że wypijesz więcej wody i w danej chwili waga może pokazac więcej, co nie znaczy, że przytyłeś. Waż się co tydzień o tej samej porze (najlepiej zaraz po wstaniu).
  7. Miej zawsze pod ręką jabłko lub inna zdrową przekąskę. Jeśli najdzie Cię głód zjesz to co będziesz miał pod ręką, unkniesz zjedzenia drożdżówki czy batona.
  8. Zawsze jedz śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli zjesz rano pełnowartościowy posiłek to unikniesz późniejszego napadu głodu i podjadania. Poza tym będziesz miał energie i Twój metabolizm będzie pracował na najwyższych obrotach.
  9. Nie poddawaj się z powodu małych porażek czy niepowodzeń. Zdażyło Ci się zjeśc kostkę czekolady? To nie oznacza, żeby przerwac dietę. Zrób dodatkowy trening i dalej odżywiaj się zdrowo.
  10. Powieś motywujące zdjęcie na lodówce. Może to byc Twoje zdjęcie w szczytowej formie lub zdjęcie osoby, której figurę chciałbyś miec. Patrzą na nie, będziesz pamiętał na czym Ci zależy.
Pamiętaj! Najtrudniej jest zrobic pierwszy krok. Później pójdzie już z górki. Powodzenia☺

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety