Poświęć sobie czas i zacznij żyć lepiej, czyli czym jest #selfcare.

Każdego dnia zmagasz się z nadmiarem zadań, listą rzeczy do realizacji, natłokiem spraw i problemów. W tym szalonym biegu, nie zapominaj o sobie! Wygospodaruj czas na drobne przyjemności i zadbaj o siebie. Wyjdzie Ci to na dobre. Poprawi nastrój, a nawet stan zdrowia. Zasada maski tlenowej: najpierw załóż ją sobie, a potem dziecku. Nigdy odwrotnie! Parafrazując: najpierw zadbaj o siebie, dopiero jak Ty będziesz zdrowa/szczęśliwa/spełniona będziesz mogła tym samym się dzielić z innymi.

Czym jest #selfcare?

#SelfCare – to taki zdrowy egoizm, do którego każdy ma prawo, a wręcz obowiązek wdrożenia do codzienności. Są to działania mające na celu poprawę swojego samopoczucia: zadbanie zarówno o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Jak wdrożyć #selfcare do swojego życia? 

Nie ma spisanych, jednoznacznych zasad życia #selfcare, musisz wsłuchać się w siebie i zastanowić: co sprawia Ci radość? Co poprawia Ci samopoczucie?

Nie masz czasu?

Stop!

Przecież to wymówka. Wystarczy wygospodarowanie 15-20 min. A ile czasu tracisz na przeglądanie social mediów? Na oglądanie nowości w sklepach internetowych? Przeznacz ten czas dla siebie 🙂 Dbanie o siebie to fundament szczęśliwego, zdrowego i satysfakcjonującego życia.

Co zyskujesz praktykując ideę #selfcare? 

  • Jesteś zdrowsza. Obserwowanie swojego organizmu, jego uważne słuchanie i poznanie pozwala na szybszą reakcję w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości bądź choroby. Dzięki temu eliminuje się wszelkie anomalie, w efekcie czego stosuje się lepszą profilaktykę różnorodnych chorób, w tym cywilizacyjnych.
  • Czujesz się lepiej. Dbanie o siebie daje satysfakcję, pozwala zredukować stres oraz niweluje uczucie niepokoju.
  • Lepiej jesz. Skupienie uwagi na samej sobie, powoduje, że zwracasz większą uwagę na to, co jesz. Starasz się lepiej dobierać produkty, komponujesz zdrowe posiłki, jesz regularnie. W tym co znajduje się na Twoim talerzu nie ma przypadku. Jesteś świadoma, że jesteś tym, co jesz.

Pamiętaj, aby także odkrywać swoje pasje i czerpać z nich radość.

Tylko działając w zgodzie z sobą i znajdując balans między obowiązkami a przyjemnościami da Ci dobre życie. To, że będziesz umiała zamknąć laptopa, włączyć tryb samolotowy w telefonie i prawdziwie się zrelaksować przyniesie tylko korzyści. Pozwoli Ci także efektywniej pracować i osiągać sukcesy także na polu zawodowym. Szczególnie należy pamiętać o tym pracując zdalnie, gdzie przestrzeń pracy i odpoczynku często się przenika. Wyznacz sztywne reguły i ramy czasowe swojej pracy i nie bój się tego.

Sprawiaj sobie przyjemności, zrób coś wyłącznie dla siebie.

Nie tylko dziś, w dniu Swojego święta, ale odkryj taką przestrzeń na co dzień.

 

Dlatego….

Przełomowe Kobiety w dniu Naszego święta życzą

Aby Każda miała czas na swoje przyjemności i zadbanie o siebie!

Czas, aby zatrzymać się, posłuchać siebie i swoich potrzeb.

Dbamy już o odpowiednią dietę, więc od dziś zadbaj także o swoją duszę.

Zrób sobie dobrą kawę w ulubionej filiżance,

Kup bilet do teatru czy też na koncert.

Wyjdź na spacer, popatrz na nowo z innym nastawieniem na otoczenie, które codziennie mijasz w biegu.

Pamiętaj, zasługujesz na wszystko, co najlepsze!

A tylko będąc szczęśliwa i spełniona, możesz dzielić to na osoby, które są wokół Ciebie.

 

Aleksandra Turska

magister dietetyki

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety