Jesteś tym co jesz

  • Nasz organizm potrzebuje wody (ponieważ w 60 % jesteśmy z niej zbudowani). Zamieńmy więc słodzone i gazowane napoje na wodę mineralną, zieloną herbatę oraz świeże wyciśnięte soki owocowe i warzywne.
  • Jedzmy 5 porcji warzyw i owoców dziennie, które dostarczą nam cennych witamin, składników mineralnych oraz błonnika.
  • Spożywajmy produkty pełnoziarniste. Zawierają dużo błonnika oraz tak jak warzywa i owoce cenne witaminy i składniki mineralne.
  • Dbajmy aby naszej diecie nie zabrakło pełnowartościowego białka (chude mięso, jaja, twarogi, mleko i jego przetwory) oraz w zdrowych tłuszczy: ryby morskie, olej rzepakowy, oliwę oraz orzechy.

Zainwestujmy w zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Wprowadźmy w nasze życie zdrowe nawyki żywieniowe. Zastanówmy się nad tym, co spożywamy. Pożywienie wysoko przetworzone, bogate w cukry proste, tłuszcze oraz polepszacze smaku psuje nasze zdrowie i prowadzi do wielu chorób cywilizacyjnych. Pamiętajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć skorzystaj z naszego autorskiego cateringu dietetycznego Przełom w Odżywianiu www.przelomwodzywianiu.pl

Nasze menu jest skrupulatnie przygotowane przez Panie Dietetyczki, które największy nacisk kładą na odpowiedni bilans wszystkich wartości odżywczych. Pamiętajcie, kaloryczność to nie wszystko.

https://www.facebook.com/PrzelomWOdzywianiu

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety

Sprawdź inne diety

Zobacz wszystkie diety